Prezentacja IROs FORUM na Women in Tech

13-14 listopada 2019r. w Warszawie  odbyła się druga edycja międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit! Ponad 3000+  uczestniczek i uczestników w tym przedstawicielki IROs FORUM zgromadziło się, aby ukazać jaką siłę mają kobiety  w technologiach.

Przewodnicząca sieci IROs Forum, Dorota Maciejowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Małgorzata Chromy z SGH, Agnieszka Piekarz z Politechniki Krakowskiej oraz Ewa Mroczek z Politechniki Wrocławskiej  zaprezentowały  ofertę uczelni zrzeszonych w IROs FORUM  w zakresie programów IT oraz technicznych w języku angielskim oraz polskim, ofertę kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych.

Nasze przedstawicielki inspirują nas każdego dnia a dzisiaj zainspirowały dziesiątki kobiet do tego, aby studiować w najlepszych polskich uczelniach.

Perspektywy Women in Tech Summit 2019

13-14 listopada 2019 odbywa się największa konferencja dla kobiet w technologiach i nauce w Europie- Perspektywy Women in Tech Summit. Women in Tech zrzesza ludzi z całego świata. W tym roku na wydarzeniu biorą udział przedstawiciele z 52 państw.

Przewodnicząca sieci IROs Forum, Dorota Maciejowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Małgorzata Chromy z SGH, Agnieszka Piekarz z Politechniki Krakowskiej oraz Ewa Mroczek z Politechniki Wrocławskiej w dniu dzisiejszym biorą udział w wydarzeniu, aby przedstawić ofertę uczelni zrzeszonych w sieci IROs FORUM.

Powodzenia !

Warsztaty DESIGN THINKING!

Drugi dzień posiedzenia IROs Forum był przeznaczony na kreatywne myślenie. Warsztaty dla IROsowiczów zorganizowała Dominika Janik-Hornik z Fundacji Graceland, natomiast zostały one przeprowadzone przez Alicję Wianecką, która pracuje metodą Design Thinking już od wielu lat.

Tematem warsztatów było: „Jak możemy wspomóc integrację zagranicznych studentów w Polsce?”. Pracowaliśmy metoda Design Thnking koncentrując się na problemach jakie napotykacją zagraniczni studenci podczas sojego pobytu w Polsce.

Na spotkaniu gościliśmy również zagranicznych studentów, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami.

Autor: Izabela Krajewska

Politechnika Krakowska w IROs Forum!

Posiedzenie Rady IROs Forum 12.09.2019 było ważnym dniem zwłaszcza dla Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Politechnika Krakowska starała się o dołączenie do sieci IROs Forum.

Na czwartkowym posiedzeniu kandydaturę Politechniki Krakowskiej przedstawiła Katarzyna Baron- Lisiakiewicz, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PK. Przedstawicielka PK obroniła kandydaturę poprzez zaproponowanie dzielenia się dobrymi praktykami z członkami IROs Forum oraz wypromowanim sieci za granicą, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Głosowanie odbyło się tego samego dnia. Rada IROs Forum była niezwykle jednogłośna. Wszyscy IROsowicze zagłosowali za przystąpieniem Politechniki Krakowskiej do sieci IROs Forum.

Gratulujemy!

Autor:Izabela Krajewska

Spotkanie członków sieci IROs Forum z gośćmi z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA)

Na czwartkowym posiedzeniu IROs Forum mieliśmy zaszczyt gościc przedstawicieli z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Tym razem zaproszony został Łukasz Wojdyga , Dyrektor Narodowej Agencji Akademickiej oraz Łukasz Sybicki, koordynator projektu Welcome to Poland.

Goście przedstawili informacje na temat szkolnictwa wyższego oraz zakres projektu Welcome to Poland, którym jest wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni, ale również działań związanych z internacjonalizacją oraz przyjmowaniem zagranicznych gości.

Przedstawiciele Rady IROs Forum mieli wyjątkową okazję na dyskusję z zaproszonymi gośćmi oraz wymianą dobrych praktyk. Tematem dyskusji był proces umiędzynarodowienia, działania wspierające wymianę akademicką oraz współpraca międzynarodowa.

Autor: Izabela Krajewska, Uniwersytet Jagielloński

POSIEDZENIE RADY IROS FORUM

W czwartek 12.09.2019 roku w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się Posiedzenie Rady IROs Forum. Tym razem spotkanie miało miejsce w wyjątkowym miejscu . Goście zostali zaproszeni do Collegium Maius, najstarszego budynku uniwersyteckiego w Polsce. Posiedzenie prowadziła Dorota Maciejowska, Przewodnicząca  IROs Forum  2019-2020, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej UJ.

Przewodnicząca poruszyła bardzo istotne sprawy związane między innymi z przyszłością  IROs Forum, aktywnością sieci, zaangażowaniem uczelni IROs w minionym półroczu, aktywność Komitetu Sterującego, potrzebami i motywacją działań członków Rady,  ale również problemami szkolnictwa wyższego, delegacjami zagranicznymi, legitymacjami studenckimi , współpracą z ESN oraz sposobami przyjmowania studentów na studia częściowe. Członkowie sieci podkreślili jak ważna jest dla nich sieć ze względu na pomoc, dobre relacje oraz przyjaźń między uniwersytetami.

Następne spotkanie odbędzie się 16 i 17 grudnia 2019. Już nie możemy się doczekać kolejnego Posiedzenia Rady IROs Forum!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, tabela i w budynku
Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, broda i w budynku
Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, tabela i w budynku

Autor: Izabela Krajewska, Uniwersytet Jagielloński

Posiedzenie Rady IROs FORUM

Już dzisiaj Posiedzenie Rady IROs Forum. Tym razem przedstawiciele spotkają się w Krakowie w Collegium Maius na Uniwersytecie Jagiellońskim, aby przedyskutować aktywność, bieżące problemy szkolnictwa wyższego  oraz przyszłość sieci. Gościem specjalnym będzie Łukasz Sybicki z NAWA. Istotną  kwesti spotkania będzie prezentacja kandydatów do przystąpienia do sieci IROs Forum oraz głosowanie.  Już wkrótce wyniki !