XI Ogólnopolski Dzień Informacyjny, zorganizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), 1.02.2024 r., PGE Narodowy

Ponad 1200 osób odwiedziło PGE Narodowy, aby wziąć udział w corocznym, już XI Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministra Edukacji, Ministra Nauki, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Przygotowano 19 stoisk informacyjnych międzynarodowych programów edukacyjnych – wśród nich sztandarowy Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności czy Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Informacji m.in. na temat tego, jak zacząć przygodę z Erasmus+, czym się inspirować, jak znaleźć instytucję/organizację partnerską, jak zarejestrować się w systemie EU_Login czy jakie są zasady finansowe w programie Erasmus+, udzielali eksperci w ramach konsultacji.

W ciągu dnia uczestnicy wydarzenia brali udział w trzech sesjach plenarnych, gdzie dyskutowano m.in. o programie Erasmus+ dla początkujących, innowacjach w ramach tego programu oraz roli młodzieży w kształtowaniu przyszłości. Dodatkowo odbyło się wiele równoległych sesji tematycznych, gdzie eksperci FRSE dzielili się wiedzą na tematy związane z edukacją i współpracą międzynarodową.

Moderatorem sesji plenarnej pt.: „IROs Forum: Innowacje Programu Erasmus+, Uniwersytety Europejskie, Mikropoświadczenia” była przewodnicząca IROs Forum Ewa Kiszka.

Relacja z wydarzenia: https://www.frse.org.pl/odi-2024?fbclid=IwAR2NYLQoXjYv8lpArxCPpPAsRlgFMiFy_ILW-wmhk_FIGEzih8rwtSsoGA4