Kawa z IROs

Koordynatorki:

Katarzyna Specjalska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego














Magdalena Zawirska-Wolniewicz
Politechnika Poznańska

Spotkania w 2024:

4.04.2024 – Mirosław Marczewski

Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, związany z z FRSE od 1996 r., pracował początkowo w Biurze Programów PHARE i „Młodzież dla Europy”, w latach 2000-2006 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Wspólnotowego Programu „Młodzież”, od 2006 do 2009 Zastępcy Dyrektora Generalnego i p.o. Dyrektora Generalnego FRSE. Od 2010 do maja 2016 był Dyrektorem Generalnym FRSE.

W latach 2018-2024 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Centrum Projektów Europejskich, był odpowiedzialny za programy współpracy transgranicznej Interreg: Polska – Saksonia, Polska – Słowacja, Południowy Bałtyk (Szwecja, Dania, Niemcy, Litwa). Nadzorował pracę czterech sekretariatów, tj. Biur we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Olsztynie. Równocześnie nadzorował kontrole polskich beneficjentów realizujących programy Interreg Europa (Biuro w Lille), Centralna Europa (Biuro w Wiedniu) i Region Morza Bałtyckiego (Biuro w Rostocku). Aktualnie ponownie objął funkcję Dyrektora Generalnego FRSE.

Spotkania w 2023:

5.12.2023 – Katarzyna Aleksy

27.10.2023 – dr Robert Dąbrowski

Zastępca Kanclerza ds. Informatycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zaangażowany w działania sojuszu Uniwersytetu Europejskiego 4EU+. Wykładowca akademicki, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

23.05.2023 – Edyta Lachowicz-Santos

24.04.2023 – dr Dawid Kostecki

Dr Dawid Kostecki – doktor prawa i magister historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Absolwent Executive Master of Business Administration (EMBA), a także Doctor of Business Administration (DBA) w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Wieloletni pracownik jednostek administracji publicznej różnego szczebla. Członek Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (IVR), Naukowego Towarzystwa Tomistycznego, Zakładu Analiz Społecznych i Ekonomicznych Fundacji Polskiej Akademii Nauk w Lublinie oraz Rady Młodych Naukowców, organu doradczego przy Ministrze Edukacji i Nauki.

Autor dwóch monografii książkowych: „Kultura organizacyjna good governance w jednostkach administracji publicznej. Podręcznik dobrych praktyk” oraz „Filozofia prawa Mariana Ignacego Morawskiego”, za którą otrzymał Nagrodę im. Anieli hr. Potulickiej za wybitne osiągnięcie z zakresu chrześcijańskiego humanizmu. Autor kilku artykułów poruszających zagadnienia związane z prawem oraz zarządzaniem w administracji publicznej. Współorganizator dwóch edycji Kongresu Polsko-Amerykańskiego w Lublinie.

28.03.2023 – Anna Kiryjow-Radzka

Prezeska Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.
Członkini Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.
Specjalista PR w Biurze Prasowym SGGW.

W pracy zawodowej zajmuje się jednocześnie zadaniami z obszaru public i media relations oraz działaniami social media marketingowymi. Pasjonatka budowania rozpoznawalności i wizerunku marki, przez dostarczanie aktualnych, angażujących i dostosowanych do TG treści.

Na co dzień współpracuje z naukowcami – badaczami i dydaktykami przy tworzeniu skrojonych na miarę treści, raportów i artykułów popularyzujących naukę w sposób przystępny dla przeciętnego odbiorcy (nie-naukowca). W tworzeniu i redakcji artykułów i postów koncentruje się na upraszczaniu języka (plain language).