GOING GLOBAL

W dniach 13-15 maja 2019 roku Dr inż. Izabela Zawiska z Uniwersytetu Jagiellońskiego na zaproszenie British Council i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej uczestniczyła w konferencji Going Global w Berlinie, jako przedstawiciel sieci IROs Forum.

Konferencja organizowana co roku przez British Council podejmuje tematykę związaną z przyszłością szkolnictwa wyższego i nauki, zapewniając unikalną platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i opinii. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi rektorzy uniwersytetów, ministrowie i przedstawiciele instytucji rządowych, przedstawiciele mediów, twórcy strategii edukacyjnych, pracownicy akademiccy, przedsiębiorcy pracujący w edukacji międzynarodowej oraz przedstawiciele uczelni odpowiadający za umiędzynarodowienie. Tegoroczne spotkanie skupiło się na zagadnieniach dotyczących roli sektora edukacji wyższej w kontekście takich wyzwań jak dyplomacja wiedzy i świat cyfrowy.

Wspólnie z NAWA Dr. inż. Izabela Zawiska prezentowała ofertę NAWY, UJ oraz sieci IROs Forum na specjalnie przygotowanym na tę okazję stoisku, udzielając informacji na temat programów skierowanych do instytucji, naukowców oraz studentów, a tym samym prezentując możliwości współpracy z polskim środowiskiem akademickim. Włączając się w dyskusję o powyższych wyzwaniach Dr. Zawiska, wspólnie z Dr Zofią Sawicką, Zastępcą Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej współprowadziła warsztat World Cafe – What’s on the higher education menu in Europe?  przygotowanej na tę okazję przez Biankę Stege, dyrektora Education & Society British Council. W sesji pytań na temat Polski uczestniczyli m.in. przedstawiciele Węgier, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

To bardzo owocne wydarzenie pozwoliło pokazać Polskę jako ważnego uczestnika debaty na temat umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki.

TourdEuropebreakfast-programmeflyer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *